Skënderbeu 'bingo' me talentin 19-vjeçar, kur Ermir Rashica provohej te Interi në Serie A (VIDEO)

Skënderbeu 'bingo' me talentin 19-vjeçar, kur Ermir Rashica provohej te Interi në Serie A (VIDEO)

Ermir Rashica, te Skënderbeu dhe në provë te Interi

Skënderbeu fitoi 1-0 kundër Partizanit për javën e shtatë në Superligë. Këtë duel e vendosi Ermir Rashica me golin e tij nga penalltia në minutën e 83-të. Talenti i sulmit është shpresa e madhe e korçarëve, që kanë besim te aftësitë e 19-vjeçarit nga Mitrovica.

I dalë nga moshat e Trepça 89, Rashica ka shënuar një gol dhe ka dhuruar dy asiste në shtatë javët e para të Superligës. Edhe pse në moshë të re, aftësitë e djaloshit nuk mund të mos vihen re nga Ivan Gvozdenovic, që i ka besuar minuta të rëndësishme sulmuesit të krahut.

Rashica ka edhe një të kaluar në Itali, aty ku në dhjetorin e 2022 ishte në provë te Interi në Serie A. Mesa duket gati një vit më parë djaloshi që luan me moshat e Kosovës ka qenë në optikën e zikaltërve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Durrës, vajza nga Venezuela hidhet nga kati i dytë i hotelit pas sherrit me të dashurin nga Shijaku, e pret tenda

Durrës, vajza nga Venezuela hidhet nga kati i dytë i hotelit pas sherrit me të dashurin nga Shijaku, e pret tenda