Skulptura e Adi Dules në sheshin “Bukureshti”, Veliaj: Sa bukur të shohësh artin të lulëzojë

Skulptura e Adi Dules në sheshin “Bukureshti”, Veliaj: Sa bukur të shohësh artin të lulëzojë

Skulptura në Tiranë

Një tjetër vepër artistike i shtohet kryeqytetit. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar fotot nga skulptura kontemporane e realizuar nga artisti Adi Dule dhe që është vendosur në një prej shesheve në kryeqytet.

“Sa bukur të shohësh artin të lulëzojë në çdo cep të Tiranës. Skulptura kontemporane, realizuar nga artisti Adi Dule, është bizhuja më e re e sheshit “Bukureshti”. FANTASTIKE!  Një super bravo për Adin”, shkruan Veliaj.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Skulptori: 23/09/2023 23:10

    I pershtatet tamam realitetit se gjarprinj jemi bere

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Si Jeta (dhe Vdekja) burojnë nga kaosi

Si Jeta (dhe Vdekja) burojnë nga kaosi