Personi që nxori në 2017-ën Bashën lider më i pëlqyer se Rama me 16.4% epërsi, bën sondazh për Çim Pekën dhe e nxjerr Lulin sërish fitues

TIRANË- Televizioni në pronësi të Berisha, Syri.Tv ka prezantuar sondazhin për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prill. Ajo që bie në sy është se ky sondazh është bërë nga kompania “Flame Tree Advisors” dhe prezantimin e bën Adlej Pici, i njëjti shqiptar që në 2017 e nxirrte PD-së fitues me 31.4% të votave me kompaninë gjermane “GFK”.

Që do të thotë, që Pici është i njëjti që menaxhon 2 kompanitë të sondazheve që nxjerrin Bashën fitues në zgjedhje, në 2017 vjen me kompaninë gjermane “GFK” ku nxori Bashën si lider më i pëlqyer se Rama me një epërsi prej 16.4% votash, e ndërsa sot 'fshihet' pas kompanisë  “Flame Tree Advisors”. Edhe pse emrat e kompanive ndryshojnë, Pici mbetet i njëjtë dhe rezultati pro Bashës mbetet po njësoj. Sipas sondazhit 52 % e të anketuarve e shikojnë Bashën si kryeministër ndërsa 38 % shikojnë Ramën.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento

Komente

 • Babuli ta nguli: 19/01/2021 08:42

  Ore ky piçi me dopjo sy qeka shum i zgjuar kot se ka mbiemrin e familjes piçi nga që jan zheni e kan ktë mbiemër. Po përgjigjdn PIÇI do ta mari në 25 prill o piçi vill.

  Përgjigju
 • kasem gahinji: 19/01/2021 07:09

  PSfiton 78-80 deputete.me% le ta nxjerre zpti pici

  Përgjigju
 • Haha: 18/01/2021 22:56

  Karabush Basha fitues i carit te arte.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bindja Demokratike dorëzon listat në KQZ! Patoi i pari në listë për Tiranën! Andi Përmeti i pari në Korçë, i dyti Leonard Olli