Sot i kërkohet sekuestrimi i pasurisë, si shpëtuan bashkëpunëtorët e Altin Gegës nga duart e policisë para një viti (VIDEO)

Sot i kërkohet sekuestrimi i pasurisë, si shpëtuan bashkëpunëtorët e Altin Gegës nga duart e policisë para një viti (VIDEO)

Teksa i kërkohet sekuestrimi i 6 pronave të paluajtshme, Altin Gega u arrestua nga policia më 27 korrik 2021 për shpërndarje të kokainës me kutitë e picave. Po atë kohë, në një prej operacioneve, dy prej bashkëpunëtorëve të tij arritën të shpëtonin nga duart e forcave blu së bashku me bashkëpunëtorët e tij.

Report Tv ju risjell pamjet e momentit kur agjentët e operacionales i drejtohen një mjeti tip “Mercedez Benz” brenda të cilit ishin Gazmir Cani dhe Erjon Prengaj të cilit i kërkojnë të ndalojë dhe të hapë derën. Drejtuesi i mjetit Gazmir Cani refuzon urdhrin e policisë për të ndaluar, duke i dhënë makinës me shpejtësi, duke rrezikuar njërin prej efektivëve dhe largohet nga vendi i ngjarjes. Megjithatë, arratia nuk i zgjati shumë pasi efektivët e kapën vetëm pas disa minutash.

Në pranga për shpërndarjen e kokainës me kuti picash ishin ranë Gentian Kore, Taulant Çoku, Altin Gega, Erjon Prengaj, dhe Gazmir Cani.


Lajmi kryesor:

I lidhur me grupe kriminale në Tiranë dhe i përfshirë në trafikun e kokainës, prokuroria kërkon sekuestrimin e 6 pronave të Altin Gegës


  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit