‘Sot kam dy ditëlindje’, Ermal Meta ndan me ndjekësit ngjarjet më të rëndësishme për të: Pesë vite më parë publikova albumin e parë solo, e dyta është fitorja e Sanremos

‘Sot kam dy ditëlindje’, Ermal Meta ndan me ndjekësit ngjarjet më të rëndësishme për të: Pesë vite më parë publikova albumin e parë solo, e dyta është fitorja e Sanremos

Ermal Meta

Këngëtari me origjinë shqiptare, Ermal Meta i cili është i njohur në Itali, përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka bërë me dije për ndjekësit e tij se dita e sotme lidhet me 2 ngjarje shumë të rëndësishme në jetën e tij.

Meta shkruan se sot janë 2 ditëlindje shumë të rëndësishme për të. E para lidhet me publikimin e albumit të tij të parë solo dhe e dyta është fitorja e festivalit Sanremo.

“E para ishte pesë vjet më parë dhe është publikimi i albumit tim të parë solo, hapat e parë të një udhëtimi të mrekullueshëm që kam sjellë këtu dhe kush e di se ku do të shkojë. E dyta është fitorja e papritur e festivalit me vëllanë tim Bizio.”, shkruan këngëtari.

Ju dua” tha në fund Meta.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Protesta e opozitës, Boçi: Duam qeveri teknike te drejtojë procesin zgjedhor! Qorri: PD s'flet asnjëherë për kullat e koncesionet e rrugëve

Protesta e opozitës, Boçi: Duam qeveri teknike te drejtojë procesin zgjedhor! Qorri: PD s'flet asnjëherë për kullat e koncesionet e rrugëve