Sot Zelensky në G7, nuk ndryshon kërkesën e tij: Kemi nevojë për sisteme moderne të mbrojtjes ajrore

Sot Zelensky në G7, nuk ndryshon kërkesën e tij: Kemi nevojë për sisteme moderne të mbrojtjes ajrore

1656136549_Screenshot3.jpg

Në samitin e G7 do të marrë pjesë edhe presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, i cili do të japë fjalim online për situatën në Ukrainë.

Sipas të gjitha gjasave, udhëheqësi i Kievit nuk do të ndryshojë kërkesën që bën vazhdimisht për sisteme moderne të mbrojtjes ajrore. Liderët e G7 u takuan dje në Bavari për të diskutuar luftën në Ukrainë dhe pasojat e saj në ekonominë botërore. 


Lajmi kryesor:

Ushtria ruse bombardon qendrën tregtare! Zelensky: Më shumë se 1000 civilë ishin në të! Gjenden 100 trupa në Mariupol


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar