Spaho 'kunj' Bashës, komplimenton punën e Veliajt në krye të Bashkisë së Tiranës: Ka përmirësim të dukshëm në pastrimin e kryeqytetit (VIDEO)

 

Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, 'përdori' Komisionin e Ekonomisë për të hedhur 'kunja' në drejtim të kreut ët PD-së, Lulzim Basha. Spaho, i cili ka dalë qartësisht kundër Bashës dhe pro Berishës, vlerësoi punën e kryebashkiakut Erion Veliaj për pastrimin e qytetit të Tiranës, duke thënë se ka përmirësim të dukshëm, duke ironizuar në këtë mënyrë Lulzim Bashën, i cili e drejtoi Bashkinë e Tiranës për 4 vite.

“Unë kam një pyetje për z. Veliaj. Paraprakisht, duhet të them që ka një përmirësim pastrimi i qytetit të Tiranës, është i dukshëm, megjithatë desha të dija, a do investojnë kompanitë e pastrimit në teknologji?”, tha Spaho, duke goditur në mënyrë indirekte 4 vjeçarin e Lulzim Bashës në krye të Bashkisë së Tiranës.


Lajmi kryesor:

Komisioni i Ekonomisë, Veliaj: Shqetësim, borxhet e prapambetura të ish-komunave! Për administrimin e mbetjeve, fond ekstra gjatë verës, ka rritje fluksi


/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Për herë të pestë në dy vite, Bullgaria mban sot zgjedhjet parlamentare! Pritet pjesëmarrje shumë e ulët

Për herë të pestë në dy vite, Bullgaria mban sot zgjedhjet parlamentare! Pritet pjesëmarrje shumë e ulët