SPAK falënderon Wisner: Angazhim maksimal për misionin kushtetues

SPAK falënderon Wisner: Angazhim maksimal për misionin kushtetues

I ngarkuari me Punë i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, David Wisner përmes një letre dërguar krerëve të institucioneve të Drejtësisë vlerëson performancën e tyre gjatë raportimit vjetor në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Struktura e Posaçme Antikorrupsion dhe kundër Krimit të Organizuar përmes një postimi në rrjetin social X falënderoi sot të ngarkuarin me punë në ambasadën amerikane në Tiranë David G. Wisner, për atë që e cilëson si “letër personale mbi vlerësimin e raportit vjetor të prezantuar në KLP”.

“SPAK nënvizon angazhimin maksimal për të përmbushur misionin kushtetues në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri”.

Ne letrën e Wisner vlerësohet se drejtuesit e Drejtësisë thanë të vërtetën, folën hapur dhe duke evidentuar mangësitë do të bëjnë që institucionet e tyre të bëhen më të mira dhe të përmbushin pritshmëritë e popullit shqiptar të cilit i shërbejnë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Para pesë vitesh fitoi betejën me kancerin e gjirit, zonja e parë e Sirisë Asma al Assad diagnostikohet me leuçemi

Para pesë vitesh fitoi betejën me kancerin e gjirit, zonja e parë e Sirisë Asma al Assad diagnostikohet me leuçemi