SPAK me 13 prokurorë, ambasadorja e SHBA: Të paskrupujt kanë më pak mundësi për t'u fshehur

SPAK me 13 prokurorë, ambasadorja e SHBA: Të paskrupujt kanë më pak mundësi për t'u fshehur

Betimi i Manjola Kajanës te Presidenti

TIRANE-Ambasadorja e SHBA-së Yuri Kim ka përshëndetur emërimin e prokurores Manjola Kajana në strukturën e SPAK-ut. Kim thotë se kapaciteti më i madh i SPAK-ut do të thotë më pak mundësi për të fshehur të paskrupujt. "Urime ZPP/SPAK për prokurorin e ri që iu shtua ekipit. Kapacitet më i madh do të thotë më pak mundësi për të fshehur të paskrupujt" shkruan Kim. Me Kajanën shkoi në 13 numri i prokurorëve që janë pjesë e SPAK-ut.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mbase: 15/07/2020 15:17

  Kur gjyqtari shkon te beje betimin, dy gjera jane madhore aty: kushtetuta dhe presidenti. Asnjera s'te jep frymezim. Kushtetuten e masakrojme sa here na teket, ndersa presidenti ka ato te vetat qe te mos zgjatemi.

  Përgjigju
 • Lush berbali: 15/07/2020 11:20

  Nuk kam asnje lloj besimi tek asnje prej tyre,as keto qe iken,as keto qe erdhen,as keto qe ishin e jane. Me pelqen besimi i ambasadores,por ketu asgje nuk ndryshon. Ky vend ,kjo drejtesi eshte bere vetem per te medhenjte. Ata e bejne drejtesine si te duan. Per ne te vegjelit... Mjere ne,sa i ashper eshte ligji! Sa i ashper eshte polici ! Sa i ashper eshte gjyqtari ! Edhe kur nuk kemi faj.

  Përgjigju
  • Ligji dhe Maliqi: 15/07/2020 13:00

   Shum e drejt Lush. Ligji nuk esht i barabart per te gjith. Dje Shqiptarja kishte nje shkrim per disa kondrabandist çemçakizash qe kishin rën ne pranga për evazion fiskal. Turp për gazetarët, nuk investigojn Prokuroret apo Gjyqtarët që po na dalin me më shum pasuri se Trump.

 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Dhunohet 42-vjeçari në Tiranë, lihet në mes të rrugës

Dhunohet 42-vjeçari në Tiranë, lihet në mes të rrugës