SPAK nën hetim dy ish-zyrtarë të Policisë së Elbasanit, njëri bashkëpunoi me një grup kriminal ndërsa tjetri 'shpërdorim detyre'

Policia e Elbasanit

Dy ish-zyrtarë të drejtorisë vendore të policisë në Elbasan, të cilët tashmë punojnë në drejtoritë e 2 qarqeve të tjera, si në Lezhë dhe në Korçë, janë vënë në hetim nga Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit.

Njëri prej tyre dyshohet të ketë bashkëpunuar me një grup të rrezikshëm kriminal dhe ka përfituar një sasi prej 10 milionë lekësh, teksa tjetri është nën hetim për “shpërdorim detyre”.

Të dy punonjësit e policisë kanë qenë fillimisht nën hetim nga SHÇBA Elbasan dhe Prokuroria e Elbasanit, e cila më pas e ka dërguar dosjen në SPAK.

Ndaj dy zyrtarëve të lartë të policisë rëndojnë akuzat e 'shpërdorimit të detyrës” dhe “korrupsionit”.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

'Do të jetë një ditë e veçantë për ju', mësoni çfaë kanë parashikuat yjet për ju ditën e sotme