SPAK zgjeron hetimet për ‘chekp up’ dhe sterilizimin, merren në pyetje ish-zv. ministri dhe anëtari i komisionit të procedurave

SPAK zgjeron hetimet për ‘chekp up’ dhe sterilizimin, merren në pyetje ish-zv. ministri dhe anëtari i komisionit të procedurave

Klodjan Rrjepaj dhe Ilir Beqaj

SPAK zgjeron hetimet për ‘chekp up’ dhe sterilizimin, 2 koncesionet në fushën e shëndetësisë. Për prokurimin e check up ditën e djeshme për 2 orë gjysmë e pyetur ish zv ministri i Shëndetësisë, Klodian Rrjepaj.

Po ashtu e pyetur edhe pjese e sektorit të ekonomisë për chec kup, dhe ish drejtori i Shërbimit Parësor Spitalor, Aurel Voda, i cili ka qenë pjesë e komisionit që ka vlerësuar procedurën.

Kujtojmë se Shqiptarja.com raportoi se SPAK ka nisur hetimin ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj.  Beqaj është si person i dyshuar për shpërdorim detyre lidhur me 2 tendera të firmosura, për sterilizimin dhe check up.

Hetimi ka 4 muaj që është regjistruar, teksa për këto 2 çështje janë 3 prokuror. Më konkretisht, prokurorja Elida Kaçkini për tenderin dhe procedurën e Check Up, si edhe Edvin Kondilli dhe Ened Nakuçi për çështjen e sterilizimit.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Ndërpritet finalja e Conference League, kapiteni i Fiorentinës goditet nga tifozët (VIDEO)

Ndërpritet finalja e Conference League, kapiteni i Fiorentinës goditet nga tifozët (VIDEO)