Speca në ajkë me djathë nga zonja Albana

Speca në ajkë me djathë

Përbërësit:

  • 6-7 speca
  • 200 gr ajkë
  • 100 gr djathë i thërrmuar
  • 1 tufë majdanoz
  • 4 thelpinj hudhër
  • Vaj ulliri
  • Gjalpë

Përgatitja:

Skuqim specat me pak vaj ulliri dhe i lemë të ftohen. Në një tigan vendosim 3-4 lugë nga vaji që skuqëm specat, ajkën dhe djathin e thërrmuar. I përziejmë mirë dhe i lemë të marrin valë derisa ajka të mpikset mirë. Shtojmë tek ajka specat dhe i spërkasim me pak majdanoz dhe piper.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren