Spekulimet se po bëheshin gati për funeralin/ Buckingham Palace: Mbreti Charles do të kthehet së shpejti në detyrë

Mbreti Charles III, i cili po trajtohet për një kancer të pazbuluar, do të kthehet në detyrat publike tha Buckingham Palace në reagim të spekulimeve mediatike e po bëheshin përgatitje për funeralin e mbretit Charles. 

Në një deklaratë, Buckingham Palace tha se: "Mbreti do të kthehet së shpejti në detyrat e publikut pas një periudhe trajtimi dhe rikuperimi pas diagnozës së fundit të kancerit."

“Për të ndihmuar në shënimin e këtij momenti historik, mbreti dhe mbretëresha do të bëjnë një vizitë të përbashkët në një qendër të trajtimit të kancerit të martën e ardhshme, ku do të takojnë specialistë mjekësorë dhe pacientë. Kjo vizitë do të jetë e para në një sërë angazhimesh të jashtme që Madhëria e Tij do të ndërmarrë në javët në vijim.

Angazhimet e tij do të jenë gjithashtu të shpejta për ta parandaluar atë të teprojë gjatë vazhdimit të trajtimit. "Ritmi" do të "kalibrohet me kujdes ndërsa rikuperimi i tij vazhdon, në konsultim të ngushtë me ekipin e tij mjekësor", tha zëdhënësi i pallati mbretëror.

Planet e tij verore përfshijnë një vizitë shtetërore, ku ai do të presë perandorin dhe perandoreshën e Japonisë.
Princesha e Uellsit zbuloi më 22 mars se ajo gjithashtu ishte diagnostikuar me një kancer të paspecifikuar dhe po i nënshtrohet kimioterapisë parandaluese.

G.K/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Mungoi në Komisionin Antikorrupsion, Spiropali: Dora jonë e shtrirë për opozitën! Debatet politike të përditshme, por mbetet puna për forcimin e vendit

Mungoi në Komisionin Antikorrupsion, Spiropali: Dora jonë e shtrirë për opozitën! Debatet politike të përditshme, por mbetet puna për forcimin e vendit