Spitali Rajonal i Gjirokastrës do të rikonstruktohet! Investim nga buxheti i shtetit, përfitojnë 57 mijë qytetarë

Spitali Rajonal i Gjirokastrës do të rikonstruktohet! Investim nga buxheti i shtetit, përfitojnë 57 mijë qytetarë

Foto nga spitali në Gjirokastër

Me mbështetje nga buxheti i shtetit do të nisë së shpejti puna për rikonstruksionin e spitalit Rajonal të Gjirokastrës, sipas së cilës do të përfitojnë rreth 57 mijë qytetarë.

Ministrja e Shëndetësisë, Albana Koçiu nënvizoi se përmes të këtij investimi do krijohen lehtësira për të gjitha grup moshat dhe mundësi aksesimi për personat me aftësi të kufizuara.

Ministrja Koçiu bëri të ditur ofrimin për herë të parë ekzaminimit me kolonoskopi në Spitalin e Gjirokastrës.

Spitali u shërben edhe banorëve të 7 bashkive të këtij qarku, ndërsa gjatë sezonit veror frekuentohet 10 herë më shumë sesa ka banorë Gjirokastra, Vitin që lamë pas spitali priti 200 mijë vizitorë.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Prokuroria e fton për intervistim ministren Hajdari nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës

Prokuroria e fton për intervistim ministren Hajdari nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës