Spiunë në uzinën e Armëve në Gramsh? Zbardhet dëshmia e rusëve: Jemi fotografë

Spiunë në uzinën e Armëve në Gramsh? Zbardhet dëshmia e rusëve: Jemi fotografë

Shtetasi ukrainas dhe rusja Svetlana Timofoeva

33-vjeçarja Svetlana Timofoeva, me pasaportë ruse, Mikhail Zorin 23-vjeç me pasaportë ruse, dhe një tjetër i ri me pasaportë ukrainase që u ndaluan  mbrëmë pas  incidentit në Uzinën e Përpunimit të Armëve në Gramsh, i kanë thënë policisë se janë fotografë dhe bloger ku reklamojnë kryesisht foto dhe video të ish bazave ushtarake të Bashkimit Sovjetik.

Ata kanë thënë se fotografonin territore ushtarake të braktisura dhe nuk përdoreshin më nga shteti. Gjithashtu gjatë marrjes në pyetje, të tre kanë treguar se fotografonin bunkerë dhe tunelë të nëndheshëm, si dhe vende të uzinës, territore të braktisura.

Ndërkohë në rrjetet sociale tre profile të ndryshme kanë postuar dje foto nga  një vend ushtarak, por nuk dihet a janë bërë në uzinën e Gramshit.


Lajmi kryesor:

Sulmuan ushtarët shqiptarë në uzinën e Gramshit, zbardhet dëshmia e rusëve: Jemi fotografë! Ukrainasi kishte vizituar bazën e Pashalimanit një vit më parë


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi