'S’po flas fare, shihni e gjykoni'| Rama sjell pamjet si ishte dhe si u bë Teatri i Operas dhe Baletit (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm pamjet nga transformimi i Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit pas rikonstruksionit.

Përmes një videoje që tregon si ishin kushtet e godinës dhe amortizimin në cdo cep dhe si u bë pas ndërhyrjes, Rama shkruan 's’po flas fare për çfarë do të shihni e gjykoni vetë'.

Duke bërë krahasimin mes dy godinave, dje kryeministri u shpreh se së shpejti Shqipëria do të ketë edhe Teatër të Ri Kombëtar. Por opozita dhe një grup artistësh e kundërshtojnë.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • MAKS VELO: 04/08/2019 23:41

  RIPARO EDI DHE TEATRIN KOMBETAR,,,,RINOVOJE,,,DHE E GEZON PUSHTETIN EDHE 50-55 VJET TE TJERA TE PAKTEN,,,//

  Përgjigju
 • Berat: 04/08/2019 13:27

  Kjo esht shqipria qe duam

  Përgjigju
 • Geri: 04/08/2019 11:58

  Problemi eshte tek ZGJEDHJET pastaj shohim dhe protestojme prap Per teatrin

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Një ‘Pesë qershor Plus’ që përfaqëson të gjitha palët