S'pyesin për COVID, qytetarët të grumbulluar para Poliklinikës së Elbasanit (VIDEO)

Ndonëse jemi në një situatë kritike të pandemisë, ku rastet ditore dhe numri i vdekjeve janë në shifra të larta, qytetarët si duket vazhdojnë të jenë të pabindur ndaj masave që ka marrë Komiteti Teknik i Ekspertëve për të frenuar përhapjen e COVID.

Në Poliklinikën e Elbasanit ditën e sotme jemi përballur me këtë pamje, ku siç shihet qytetarët janë të ngjeshur pas njëri-tjetrit për të marrë shërbimin e tyre në këtë poliklinikë.

Por ata janë grumbulluar edhe për shkak të motit të keq për t'u strehuar nga shiu.

Ruajtja e distancës dhe rregulli për të mos u grumbulluar më shumë se 10 persona në një ambient si duket nuk po respektohet.

1607501179_njerez.jpg

Grumbullimi i njerëzve

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kërkohet certifikata e vaksinimit për tu futur në bare e restorante?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Deputetët e opozitës paraqiten fizikisht edhe në Komisionin e Sigurisë, nuk lejohet të flasin në mbledhje