Stacione, makina dhe shtëpi ‘nën pushtetin e ujit’, New York-u ‘goditet’ nga stuhia ‘Elsa’

Stacione, makina dhe shtëpi ‘nën pushtetin e ujit’, New York-u ‘goditet’ nga stuhia ‘Elsa’

Permbytjet

SHBA- Erërat e forta dhe shiu papushim ka përmbytur New York-un, pasi vendi u “godit” nga stuhia “Elsa”, duke shkaktuar problematika të shumta.

Stacione autobusësh, makina edhe shtëpi, janë tashmë nën pushtetin e ujit duke e bërë pamjen e tij tepër dramatike.

Një nga problematikat më të mëdha të qytetarëve është ndërprerja e energjisë elektrike në një sipërfaqe të madhe toke, duke shkaktuar panik te banorët.

Megjithëse dëmet që ka shkaktuar stuhia dhe era e fort në “Qytetin që nuk fle kurrë”, asnjë jetë njerëzore nuk është humbur si pasojë e fenomeneve të natyrës.

 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Alibeaj takohet me Kryegjyshin Botëror të Bektashinjve: Urime shqiptarëve për këtë festë të ringjalljes

Alibeaj takohet me Kryegjyshin Botëror të Bektashinjve: Urime shqiptarëve për këtë festë të ringjalljes