Stoltenberg përfundon takimin me ministrat e mbrojtjes të NATO-s

Stoltenberg përfundon takimin me ministrat e mbrojtjes të NATO-s

Jens Stoltenberg ka mbyllur sot në Bruksel takimin e ministrave të mbrojtjes të NATO-s, ku në fokus ishte mbështetja e Ukrainës.

Një samit i plotë i NATO-s do të zhvillohet në Spanjë javën e ardhshme, me aplikimet e Finlandës dhe Suedisë për diskutim.


Lajmi kryesor:

Macron, Scholz dhe Draghi në Kiev, mbështesin kandidaturën e Ukrainës për t'u bashkuar me BE! Zelensky: Shtoni sanksionet ndaj Rusisë


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

AMA jep njoftimin për mediat: Mos i transmetoni këto aktivitete! Janë të ndaluara nga KQZ

AMA jep njoftimin për mediat: Mos i transmetoni këto aktivitete! Janë të ndaluara nga KQZ