Strategjia e BE, reagon Rama:
Negociatat më pranë se kurrë!
Hapja e negociatave/Bushati: Pres mbështetjen e shteteve të BE

Strategjia e BE, reagon Rama:<br />Negociatat më pranë se kurrë!<br />Hapja e negociatave/Bushati: Pres mbështetjen e shteteve të BE<br /><br>
Pas prezantimit të Strategjisë së Zgjerimit të BE drejt Ballkanit nga komisioneri Johannes Hahn dhe shefja e politikës së jashtme, Federica Mogherini, ku Shqipëria dhe Mali i Zi u vlerësuan se se i kanë zbatuar 100% politikat e jashtme të caktuara nga BE dhe pasi ambasadorja e BE-së në Tiranë Romana Vlahutin tha se Shqipëria ka punuar shumë për reformën në drejtësi por kërkoi zbatimin e plotë të reformave të nisura, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kreu i qeverisë shprehet me tone optimiste.

“Mirëpresim çka thuhet për Shqipërinë në strategjinë e BE. Negociatat më afër se kurrë. Pastaj gjithçka do varet nga fuqia e vrapimit tonë’ – shkruan ai.

s.k/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj