Struga 'Duro-n' deri në fund, kampione për herë të parë në Maqedoninë e Veriut (VIDEO)

Struga 'Duro-n' deri në fund, kampione për herë të parë në Maqedoninë e Veriut (VIDEO)

Festa e Strugës për një nga golat sezonalë

Fitorja 3-0 në shtëpi me Sileksin i ka dhënë titullin kampion Strugës në Maqedoninë e Veriut. Skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro ka siguruar trofeun e parë në kampionat, qysh nga krijimi në 2015. Me 62 pikë pas javës së 28-të, Struga ka lënë pas Shkupin dhe Shkëndijën, me tre skuadrat shqiptare që bëjnë ligjin në futbollin e vendit fqinj.

Kësisoj, struganët i heqin kurorën Shkupit dhe festojnë një trofe të merituar. Me 18 fitore, tetë barazime dhe vetëm dy humbje, Struga ka zhvilluar një sezon për t'u mbajtur mend.

Prej 1 marsit të këtij viti, Duro u ul në stolin e struganëve dhe në tetë ndeshjet e zhvilluara ka marrë një mesatare prej 2.5 pikësh. Pas titullit kampion me Skënderbeun në sezonin 2010-11, Duro siguron trofeun e dytë madhor në karrierën e tij.

Festa e titullit:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Erik: 08/05/2023 15:05

    Pergezime Struges per kampionatin e pare te fituar me Duron ne krye. Me vjen mire qe 3 ekipet shqiptare udheheqin kampionatin maqedon, nuk ka me mire.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)