Britaninë e Madhe, Stuhia Dennis shënon dy viktimat e para, nxirren nga deti trupat e dy personave

 Britaninë e Madhe, Stuhia Dennis shënon dy viktimat e para, nxirren nga deti trupat e dy personave

Trupat e dy personave të mbytur në det janë nxjerrë gjatë 24 orëve të fundit në Britaninë e Madhe, pasi vendi është goditur nga Stuhia Dennis.

Varkat e shpëtimit dhe helikopteri i rojes bregdetare kishin qenë duke pastruar detin pranë Margate Harbour kur është raportuar për gjetje tha HM Coastguard.

Një zëdhënës i rojes bregdetare tha: "Rreth orës 1 pasdite, pas shumë orësh kërkimesh, një trup ishte gjetur për fat të keq i mbytur në ujë nga varka e shpëtimit e Margaret RNLI dhe ishte sjellë në breg."

Një kërkim emergjent u nis pasi drejtuesi i një kamioni-cisternë LPG B Gas Margrethe u raportua nga anëtarët e tij të ekuipazhit i humbur.

Policia po përpiqet të zbulojë identitetin e personit në mënyrë që të mund të informojë të afërmit e tij. Ndërkaq, rasti i dytë ka ndodhur rreth orës 12:15 të kësaj të shtune, ku një personë është raportuar të jetë tërhequr nga deti në Herne Bay. Ekipe të kërkimit zhvilluan një operacion për shpëtimin e tij, mirëpo një gjë e tillë nuk qe e mundur.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ncjckcccn: 16/02/2020 09:03

    Po ndillni viktima te tjera qw thoni te parat more medioker?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Luizi i vetëm në koncertin që do të mbahet në SHBA! Mozzik nuk i lejohet të shkojë, ndërsa Kiara nuk është e ftuar

Luizi i vetëm në koncertin që do të mbahet në SHBA! Mozzik nuk i lejohet të shkojë, ndërsa Kiara nuk është e ftuar