Stuhia 'pushton' malin e Taraboshit/ Dëmtohen përcjellësit elektrikë e antenat televizive, punonjësit e OSHEE nisin rregullimet (VIDEO)

SHKODËR- Moti i keq ka shkaktuar probleme të shumta në të gjithë vendin tonë. Probleme janë hasur edhe në qytetin e Shkodrës, ku në malin e Taraboshit është dëmtuar fideri 8, dhe rrjeti i tensionit të mesëm.

Zona ku është vendosur ky fider në Malin e Taraboshit është 'pushtuar' nga era e fortë e mjegulla e dendur. Nga stuhia janë dëmtuar edhe antenat televizive.

Ndërkohë ekipet e OSHEE Shkodër ndodhen në terren për të riparuar këtë fider që furnizon banorët e zonës  Zogaj e Shirokë.

Sikurse paraqitet nga pamjet, kushtet e motit vështirësojnë punën e grupeve të OSHEE Shkodra 3, ndërsa dëmet janë shkaktuar në kabina dhe përcjellësa.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Shoku i qelisë së Saimir Zefit në ‘Pa Gjurmë’: Policët grek nga rrahin dhe nga grabisin pastaj shtëpitë

Shoku i qelisë së Saimir Zefit në ‘Pa Gjurmë’: Policët grek nga rrahin dhe nga grabisin pastaj shtëpitë