Suedi, vritet 20-vjeçari me sindromën Down nga policia, mbante në dorë një pistoletë lodër

Suedi, vritet 20-vjeçari me sindromën Down nga policia, mbante në dorë një pistoletë lodër

Foto ilustruese

Një ngjarje e rënd ka ndodhur në Stokholm të Suedis, një 20-vjeçar me sindromën Down u vra nga policia, pasi kishte në dorë një pistoletë. Ngjarja ndodhi në lagjen e Vasastanit. Djaloshi ishte larguar nga shtëpia e tij që në mëngjes, ndërsa mbante me vete dhe një pistoletë lodër.

I riu mbante në dorë një objekt të ngjashëm me armë, policia e interpretoi këtë situatë si armiqësore dhe hapi zjarr.

     Shpjegoi prokurori i çështjes.

Nëna e viktimës ndihej në një gjendje shoku për humbjen e djalit të saj.

Ne jemi shkatërruar plotësisht…Jemi në një gjendje shoku.

Ai nuk ishte në gjendje të kërcënonte askënd, e vetmja gjë që mund të bënte ishte përqafimi dhe puthja.

Djali ishte si arushi më i këndshëm dhe më paqësor në botë.

                       Nëna e viktimës, Katarina Soderberg

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbëri: 04/08/2018 07:27

    Merreni me mend, tre polic i kan shkrepur 8 plumba në këtë djalosh në orët e para të mëngjezit...!!! E tani justifikohen se jeta e policëve ishte në ”rrezik”, qmenduri e pa parë. Vetëm këto du javët e fundit nga Dora e policis jan vrar tre persona edhe ate që të tre të sëmuar! Këtu ka filluar të bëhet ”ferr” nese ke punë me policin ”frigacake”, je fajtor apo nuk je duhet tejet kujdes sepse të vrasin pa menduar fare...!!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Kim Kardashian shkëlqen në dasmën e çiftit më të pasur në Indi

Kim Kardashian shkëlqen në dasmën e çiftit më të pasur në Indi