‘Squid Game’ një fenomen! Veshin kostume të ngjashme dhe imitojnë protagonistët, një grup fëmijësh nga Nigeria rikrijojnë skena nga seriali

Drama koreane “Squid Game” është shndërruar në një fenomen global. Ndikimi i tij në diskutimet e përditshmërisë ka qenë i madh sidomos te fëmijët për shkak edhe të imazheve dhe mesazheve të forta që përcjell.

Pasi memet kanë “pushtuar” internetin, një grup fëmijësh nga Nigeria vendosën të rikrijojnë disa skena të serialit dhe të sjellin një “Squid Game” ndryshe, me një buxhet shumë të ulët.

Të veshur me kostume të ngjashme dhe “nën petkun” e personazheve, grupi i fëmijëve ka realizuar skena që janë “përqafuar” nga publiku.

Ajo që “vodhi” vëmendjen ishte edhe portretizimi i kukullës karakteristike nga loja e parë e “Squid Game”.

 

 

J.GJ./J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Agjencia Standard & Poor’s vlerëson Shqipërinë në ‘B+’! Ministrja e Financave: Rimëkëmbja ekonomike e Shqipërisë në vitin 2021 ishte e fortë