Sulm me armë në një shkollë në SHBA, vdesin 6 persona, mes tyre 3 fëmijë! Policia ekzekuton adoleshenten

Sulm me armë në një shkollë në SHBA, vdesin 6 persona, mes tyre 3 fëmijë! Policia ekzekuton adoleshenten

Foto nga vendi i ngjarjes

Gjashtë persona, përfshirë tre fëmijë, janë vrarë nga të shtënat në një shkollë në Tennessee të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Mediat e huaja shkruajnë se e autorja e krimit të rëndë ishte një femër adoleshente e cila mbante me vete kallashnikovë dhe një pistoletë.

Policia ka ndërhyrë duke qëlluar me breshëri ndaj autores e cila ka mbetur e vdekur në vend. Një prej policëve ka mbetur i plagosur gjatë ndërhyrjes.

Ndërkohë ende nuk është zbuluar identiteti të resë dhe arsyet përse kreu sulmin. Sipas mediave të huaja, ka edhe shumë persona të plagosur.

Shkolla frekuentohej kryesisht nga nxënës të moshës 11 dhe 12 vjeçare.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • obobo...: 27/03/2023 20:48

  Çfare vendi eshte ky kur çdo 6 muaj, ja fusin me nga nje beresheri automatiku lloj, lloj te çmendurish, duke vrare edhe femije fare te vegjel?!!....

  Përgjigju
  • xhafa: 27/03/2023 23:24

   ik e ha no i qese fata o barbon

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Goli kundër Italisë, Nedim Bajrami futet në historinë e Kampionateve Evropiane! Rekord i tillë nuk ishte arritur kurrë

Goli kundër Italisë, Nedim Bajrami futet në historinë e Kampionateve Evropiane! Rekord i tillë nuk ishte arritur kurrë