Sulm me armë zjarri gjatë mbrëmjes së Krishtlindjeve në Angli, vdes një grua dhe plagosen disa persona

Sulm me armë zjarri gjatë mbrëmjes së Krishtlindjeve në Angli, vdes një grua dhe plagosen disa persona

Foto ilustruese

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur brenda një lokali në Wallasey të Anglisë. Një grua ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur. Ngjarja ka ndodhur në orën 23:50 të mbrëmjes së Krishtlindjes pranë një zone ku shumë të rinj po festonin.

Viktima u dërgua fillimisht në spital ku ndodhej në gjendje të rëndë por më pas nuk mundi të mbijetonte. Për ngjarjen e ndodhur, policia angleze ka deklaruar se ende nuk kishin të dhëna lidhur me autorin dhe motivin për sulmin.

"Ky hetim është në një fazë shumë të hershme dhe ne e kuptojmë se ky është një incident vërtet tronditës dhe shkatërrues sepse ndodhi pak para ditës së Krishtlindjes në një vend të ngjeshur me të rinj”-u shpreh detektivi David McCaughrean.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA