POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Sulm me armë zjarri në SHBA, katër persona humbin jetën, dy të tjerë në gjendje të rëndë

Pamje nga ndërtesa në SHBA, ku u qëlluan pesë persona

SHBA- Tre persona humbën jetën si pasojë e një sulmi me armë zjarri në një bankë në qendër të qytetit Cincinnati në Amerikë.

Nga sulmi mbetën të plagosur edhe dy persona të tjerë të cilët ndodhen në gjendje të rëndë. Agresori ende i paidentifikuar u qëllua nga policia me qëllim ndalimin e zjarrit ndaj personave që ndodheshin në ndërtesë.

Në një konferencë për shtyp, kryetari i bashkisë së Cincinnati John Cranley u tha gazetarëve këto ngjarje nuk ishin aspak normale.

Sulmet në masë që shënjojnë vendin tonë, nuk janë normale. Nuk duhet të shihen si normale  dhe ne si komb nuk duhet t’i normalizojmë. Përfundimi: zemrat tonë u thyen sot.

John Cranley, kryebashkiak

ke.mu.
Komento