Sulm me raketë në Izraelin verior, gjashtë të plagosur, një në gjendje të rëndë

Sulm me raketë në Izraelin verior, gjashtë të plagosur, një në gjendje të rëndë

Gjatë ditës së sotme një sulm me raketë ka ndodhur në një qendër komunitare në Arab al-Aramshe në Izraelin verior, pranë kufirit me Libanin.

Si pasojë e sulmit gjashtë persona mbetën të plagosur, ndërsa njëri prej tyre është në gjendje të rëndë.

Sipas raportimeve të agjencisë së lajmeve Times of Israel , sirenat paralajmëruese nuk u dëgjuan në fshatin beduin në Galilenë Perëndimore.

 


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj Izraelit, SHBA dhe BE gati sanksionet e reja ndaj Iranit! Blinken bisedë me kryeministrin e Katarit: Duhet shmangur përshkallëzimi


Xh.K//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tashmë është zyrtare! Juventus prezanton Thiago Mottan, italo-braziliani shpreh ambicien për t'i bërë tifozët të lumtur

Tashmë është zyrtare! Juventus prezanton Thiago Mottan, italo-braziliani shpreh ambicien për t'i bërë tifozët të lumtur