Sulmet ruse në Kherson, goditet dhe një park lojërash

Sulmet ruse në Kherson, goditet dhe një park lojërash


Së fundmi rusët sulmuan Kherson, ku për pasojë 6 persona humbën jetën. Si pasojë e granatimeve të ushtrisë ruse, një ndërtesë dhe park lojërash u përfshinë nga flakët.

"Pushtuesit rusë bombarduan përsëri Kherson . Rreth orës 17:00. Ata mbuluan me zjarr një zonë të banuar të qytetit. Si pasojë e granatimeve , një rrokaqiell mori flakë, ndërsa u godit edhe një kënd lojërash.", tha Yaroslav Yanushevich , kreu i administratës ushtarake rajonale Kherson , raporton UNIAN.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Bombardime në Kherson, ushtria ruse sulmon dhe një park lojërash! Kiev, 70% e shtëpive pa energji elektrike dhe pa ngrohje


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Messit mund t’i ndalohet hyrja në Meksikë, politikanët meksikanë kërkojnë shpalljen e tij ‘non-grata’

Messit mund t’i ndalohet hyrja në Meksikë, politikanët meksikanë kërkojnë shpalljen e tij ‘non-grata’