Sulmi me 21 viktima në Teksas, Biden: Kur do t'i japim fund tregtimit të armëve

Sulmi me 21 viktima në Teksas, Biden: Kur do t'i japim fund tregtimit të armëve

1652890624_Capture.JPG

Pas sulmit të rëndë të 18-vjeçarit në Teksas, presidenti i SHBA Joe Biden i ka kërkuar amerikanëve që t’i japin fund tregtimit apo reklamimit të armëve duke qenë se po ndodhin shumë ngjarje të rënda.

“Si komb duhet të pyesim, kur do të ngrihemi për t’i dhënë fund tregtimit të armëve? Në emër të Zotit, do të bëjmë atë që të gjithë e dimë se duhet bërë. Pse ne vazhdojmë ta lejojmë këtë të ndodhë? Pse jemi të gatshëm të jetojmë me këtë masakër?", pyeti Biden.


Lajmi kryesor:

Teksas/ 21 të vdekur! Bilanci i ri tragjik nga sulmi me armë në shkollën fillore, 18-vjeçari qëlloi gjyshen e tij para se të vriste fëmijët


A.M./S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Tepelenë/ Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari

Tepelenë/ Plagosi bashkëshorten dhe më pas veten, arrestohet në spital 42-vjeçari