Sulmi me thikë në xhaminë ‘Dine Hoxha’, zbardhet identiteti i 5 besimtarëve të plagosur

Report Tv ka mësuar inicialet e besimtarëve që u plagosën si pasojë e një sulmi me thikë në xhaminë “Dine Hoxha” te Rruga e Kavajës. Burime zyrtare bëjnë me dije se kanë mbetur të plagosur Donald Koçi, rreth 35 vjeç, Saba Peposhi, rreth 22 vjeç, Mariglen Konja, rreth 24 vjeç, Kleon Jaupaj, rreth 26 vjeç dhe Anri Tola, rreth 23 vjeç. Nga sa mësohet ato ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.


Lajmi kryesor:

Sulm me thikë në xhaminë te Rruga e Kavajës! Autori qëllon punonjësin e picerisë dhe 4 besimtarë, arrestohet për sulm terrorist! Familjarët: Është në depresion (VIDEO)


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një viktimë nga zjarret në vend, a ishin të përgatitura autoritetet shtetërore për përballimin e emergjencës?×

Lajmi i fundit

John

Foreign Policy: Edi Rama ndërton ura për në Europë ose askund tjetër