Sulmi me thikë në xhaminë te Rruga e Kavajës, kush është Rudolf Nikollaj, i cili plagosi 5 persona

1618838193_nikolli.jpg

Rudolf Nikollaj është me origjinë nga Klosi i Matit i datëlindjes 1987. Familja e tij jeton mes Klosit dhe Tiranës, ndërsa është djali i katërt i familjes Nikolla.

34-vjeçari, prej afro 1 muaji ishte në kërkim, pasi më 11 mars po me thikë ka plagosur Robert Kurtin tek terminali i autobusëve në zonën e Laprakës në Tiranë.

Ende nuk dihet nëse ai vuan nga probleme psikologjike, ndërsa pritet t'i nënshtrohet një ekzaminimeve shëndetësore. Ai pritet të dalë në gjykatë për t'u njohur me masën e sigurisë.


Lajmi kryesor:

Sulm me thikë në xhaminë te Rruga e Kavajës! Autori qëllon punonjësin e picerisë dhe 4 besimtarë, arrestohet për sulm terrorist! Familjarët: Është në depresion (VIDEO)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket efikase goditja e korrupsionit nga SPAK edhe në nivelet më të larta të zyrtarëve?×

Lajmi i fundit

John

13 vjet padrejtësi/ Gjyqtarët, prokurorët dhe manovrat që shpëtuan Fatmir Mediun për Gërdecin, nga grupi ‘famëkeq’ i Gjykatës së Lartë tek Llalla, roli kyç i Berishës