Sulmi në Teksas, Biden i kërkon Kongresit të miratojë legjislacionin për sigurinë e armëve

Sulmi në Teksas, Biden i kërkon Kongresit të miratojë legjislacionin për sigurinë e armëve

1653378285_Capture.JPG

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Teksas ku një 18 vjeçar qëlloi me armë duke lënë të vdekur 21 persona mes tyre 19 fëmijë Presidenti Biden i kërkoi Kongresit të miratojë legjislacionin për sigurinë e armëve.

"Ne e dimë se ligjet e armëve nuk mund dhe nuk do të parandalojnë çdo tragjedi. Por ne e dimë se ato funksionojnë dhe kanë një ndikim pozitiv. Kur kaluam ndalimin e armëve sulmuese të shtënat masive ranë. Kur ligji skadoi të shtënat masive u trefishuan ”, shkroi Biden në Twitter këtë mëngjes. 


Lajmi kryesor:

Teksas/ 21 të vdekur! Bilanci i ri tragjik nga sulmi me armë në shkollën fillore, 18-vjeçari qëlloi gjyshen e tij para se të vriste fëmijët


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

Shuhet Mirush Kabashi, Nikolla: Artist i Madh, u dha jetë veprave të mëdha artistike

Shuhet Mirush Kabashi, Nikolla: Artist i Madh, u dha jetë veprave të mëdha artistike