Sulmi në xhami, babai i autorit: Më thoshte ‘babi më ndjekin nga pas, duan të më vrasin’! Ne jemi katolik, por ai njohu një hoxhë dhe shkonte në xhami

Babai i 34-vjeçarit, Rudolf Nikollaj, ka rrëfyer se pas ardhjes nga Maqedonia, djali i tij nuk ka qenë mirë nga gjendja shëndetësore dhe ka rënë në depresion. Sipas tij, djali shpesh herë thoshte se “dikush po e ndiqte nga pas”, por nuk dinte nëse kjo ishte nga sëmundja apo ishte e vërtetë që dikush e ndiqte për ta varë. Babai është shprehur se ato si familje janë e besimit katolik, por një hoxhë në lagjen e tyre me ardhjen e demokracisë kishte mbledhur të gjithë fëmijët e lagjes dhe i mësonte ato për fenë islame. Babai ka deklaruar se Nikollaj kishte frekuentuar xhaminë që në gjimnaz, por që sipas tij nuk është pranuar në xhami nga besimtarët e tjerë të cilët e cilësonin si “kaur”.


Lajmi kryesor:

Sulm me thikë në xhaminë te Rruga e Kavajës! Autori qëllon punonjësin e picerisë dhe 4 besimtarë, arrestohet për sulm terrorist! Familjarët: Është në depresion (VIDEO)


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?×

Lajmi i fundit

John

Koreja e Veriut lëshon raketë në ujërat pranë Japonisë