Sulmi terrorist në aeroportin e Kabulit, hakmerret SHBA! Vret me dron 2 ‘koka’ e grupit ISIS-K, plagos një tjetër

Dy “koka” të grupit të rrezikshëm terrorist të ISIS-K, kanë mbetur të vdekur gjatë një sulmi me dron amerikan në Afganistan, ndërsa një tjetër është plagosur. 

Lajmi i cili u bë me dije nga një zyrtar i lartë i Penatagonit, erdhi si pasojë e hakmarrjes së SHBA, pas sulmit terrorist në aeroportin ndërkombëtar të Kabulit, ku humbën jetën 13 ushtarë amerikanë dhe mbi 200 të tjerë.

Gjatë fjalës së tij, zyrtari specifikoi se nuk ka mbetur i vrarë asnjë civil nga ky sulm.

“Ne do të vazhdojmë të mbrojmë vetën dhe të shfrytëzojmë mundësinë e operacionin ajror kundër terrorizmit.”. tha ai.

ISIS-K ka marrë përgjegjësinë për shpërthimin vdekjeprurës në perimetrin e aeroportit të Kabulit të enjten, në të cilin u vranë të paktën 200 afganë dhe 13 anëtarë të shërbimit amerikan.


Lajmi kryesor:

Sulmi terrorist në aeroportin e Kabulit, hakmerret SHBA! Vret me dron 2 ‘koka’ të grupit ISIS-K, plagos një tjetër! Talebanët i kërkojnë Biden përfaqësi diplomatike në Afganistan


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Zvicra vendos masa të reja për të hyrë në vend, MEPJ: Duhet test edhe për ato që janë vaksinuar apo shëruar nga COVID