Sulmoi me armë kompleksin 'Eiffel'/ Kush është Erigres Mihasi, shoku i Ervis Martinajt dhe Santiago Malkos të vrarë në Porcelan...Lidhja me Elton Çiçon

Sulmoi me armë kompleksin 'Eiffel'/ Kush është Erigres Mihasi, shoku i Ervis Martinajt dhe Santiago Malkos të vrarë në Porcelan...Lidhja me Elton Çiçon

Erigres Mihasi, i shpallur në kërkim si bashkëpunëtor i sulmit me armë ndaj kompleksit "Eiffel", është një personazh i botës së krimit i liruar në muajin korrik 2019 nga prokuroria e Gjirokastrës për mungesë provash në ngjarjen e dhunimit dhe grabitjen e prindërve të Elton Çiços. Ai ishte mik i ngushtë me Santiago Malkon, ish- policin e vrarë në Porcelan më 27 gusht 2019, me të cilin dyshohet se kanë qenë autor të plagosjes me armë ndaj kushërinjve Rivelino dhe Juxhin Mumajesi në Tiranë në 2018, ku ng sulmi mbeti i plagosur edhe shoku i tyre Ibrahim Durollari. Emri i Mihasi lidhet ngushtë edhe me plagosjen e Rudolf Tomës, në 2017, ky i fundit punonjësi bashkisë së Kurbinit. Erigres Mihasi shok i Ervis Martinaj.

1592568441_erigresmihasi1.jpg

Erigres Mihasi

1592568290_erigresmihasi001.jpg

Erigres Mihasi në vrasjen e Satiango Malkos

 


Lajmi kryesor:

'Mitraloz, kallashnikovë, tritol'/ Kapet autori i sulmit ndaj kompleksit 'Eiffel', kishte kthyer shtëpinë në bazë ushtarake, në kërkim edhe miku i Ervis Martinajt (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios: “Një mike e mirë dhe promotore e inovacionit” 

Veliaj në Japoni, pritet nga kryetarja e Bashkisë së Tokios: “Një mike e mirë dhe promotore e inovacionit”