Sulmuesi i famshëm italian përkrah marshimin në Tiranë kundër abuzimit seksual të të miturëve

Ngjarja e 15 vjeçares që u përdhunua nga roja i shkollës ka tërhequr vëmendjen dhe të ish-lojtarit të Interit Mario Balotelli.

“Super Mario” i cili këtë periudhë luan me ''dallëndyshet'' e Brescia-s është solidarizuar me viktimat e përdhunimit si dhe me demonstruesit që ngritën zërin kundër ngjarjes dhe fenomenit të dhunimit seksual të femrave në Shqipëri.

''Ndal çdo lloj forme dhune!”, shkruan sulmuesi italian në rrjetin social duke e shoqëruar postimin e tij me një foto nga marshim protesta e zhvilluar në Tiranë

Postimi i Mario Balotellit në rrjetin social 

r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid/Lombardi, ‘Dritë e gjelbër’ për futbollin, sportet e kontaktit dhe diskotekat