Supë me fidhe dhe vezë të vluara nga zonja Albana

Supë me fidhe dhe vezë të vluara

Përbërësit:

  • 2 lgj fidhe
  • 1 lgj gjalpë
  • 1.5 litër ujë
  • 2 koncentrat pule
  • Disa pika uthull
  • 4 vezë të freskëta
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim fidhet me gjalpë, shtojmë ujin e vluar, më pas shtojmë koncentratin dhe e lemë supën të vlojë për 5 minuta. Rregullojmë shijen duke shtuar disa pika uthull dhe vezët të cilat i shtojmë me lugë një nga një.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Scholz nuk pranon shkurtime në sistemin social për gjermanët

Scholz nuk pranon shkurtime në sistemin social për gjermanët