Supë me kungull vjeshtor nga zonja Albana

Supë me kungull vjeshtor

Përbërësit:

 • 400 gr kungull
 • 1 qepë
 • 2 thelpinj hudhër
 • 2 lgj vaj ulliri
 • 2 lgj pana
 • Kripë, piper
 • Arrë moskat
 • Fara kungulli

Përgatitja:

Vendosim në një tavë kungullin e prerë në kubikë, qepën dhe hudhrën. I spërkasim me pak kripë, piper dhe vaj ulliri dhe i vendosim në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 15 minuta. Më pas i frulojmë, i vendosim në një tenxhere në zjarr të  ngadaltë, rregullojmë shijen me erëza duke shtuar panën, farat e kungullit të pjekura dhe bukë të thekur.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg