Supë me thjerrëza të kuqe dhe perime nga zonja Albana

Supë me thjerrëza të kuqe dhe perime

Përbërësit:

 • 4 lgj vaj ulliri
 • 1 qepë
 • 1 karrotë
 • 1 patate e madhe
 • 3 thelpinj hudhër
 • 2 domate
 • 2 gota thjerrëza
 • 1 lç turmerik
 • 1 lç spec i kuq
 • 1 ls kripë
 • 2 gjethe dafine
 • 1 litër ujë i ngrohtë
 • 1 lgj gjalpë
 • 1 ls piper i kuq
 • Lëng limoni

Përgatitja:

Kaurdisim në një tenxhere me vaj ulliri qepën dhe karrotën. Shtojmë më pas pataten dhe thelpinjtë e hudhrës dhe vazhdojmë kaurdisjen duke shtuar më pas domatet e grira dhe thjerrëzat. Gjatë kaurdisjes rregullojmë shijen me kripë dhe erëza dhe në fund hedhim ujin e ngrohtë dhe e lemë supën të ziejë. E kalojmë më pas supën në blender duke e kthyer në krem dhe e servirim me gjalpë të aromatizuar me piper të kuq dhe pak lëng limoni.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!