Super Bowl 2024/ Kansas City mbron titullin, mposht San Francisco në kohen shtesë! Travis Kelce puth në buzë Taylor Swift

Kansas City Chiefs i George Karlavitis fitoi Super Bowl- in 4-të në histori, në një finale të ‘pamundur’ kundër San Francisco 49ers. The Kansas City Chiefs mposhti me rezultatin 25-22 San Francisco 49ers në kohën shtesë dhe kështu fiton trofeun e tretë në 5 vite.

Skuadra e San Franciscos erdhi si më favoritja për të fituar trofeun në Las Vegas, por kjo ëndërr u shkatërrua nga skuadra e Kansas City Chiefs, çdo gjë ishte e baraspeshuar mirë nga të dyja skuadrat por minutat e fundit shtesës e shpallën fituesin.

Finalja e 58-të e NFL ishte emocionuese gjatë gjithë rrugës. San Francisco, pavarësisht se hyri në dhomat e zhveshjes me rezultatin 10-3 në pjesën e parë dhe kryesoi pothuajse të gjithë ndeshjen, pa titullin të humbasë në fund.

Qendërmbrojtësi i Kansas City Chiefs, Patrick Mahomes arriti të barazojë ndeshjen në 19-19 me dy minuta të mbetura dhe ta dërgojë lojën në kohë shtesë për herë të dytë në historinë e Super Bowl.

Ajo që ra më shumë në sy ishte prezenca e shumë VIP-ve si  Jay-Z, princi Harry dhe Taylor Swift që kishte në lojë dhe të dashurin e saj. Pas fitores së Kansas tërhoqi vëmendjen festimi përmes puthjeve mes Tayler Swift dhe Travis Kelce.

E rrethuar nga tifozë futbolli e kamera, Taylor Swift ndau një puthje në fushë me të dashurin Travis Kelce pasi ylli i futbollit amerikan fitoi një fitore të dytë radhazi në Super Bowl.

M.Q./E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane

Deti i Kuq/ Grupi Houthis sulmojnë një anije amerikane