Sylvinho nuk e konsideroi për në Kombëtare, Odise Roshi i përgjigjet me gol në Turqi (VIDEO)

Sylvinho nuk e konsideroi për në Kombëtare, Odise Roshi i përgjigjet me gol në Turqi (VIDEO)

Odise Roshi

Odise Roshi ka shënuar në Ligën e Parë turke. Sakaryaspor, skuadra e fierakut fitoi 2-1 në shtëpi me Bodrumspor për javën e 27-të në kampionat, teksa shqiptari gjeti golin e parë të sfidës.

Në minutën e 43-të të ndeshjes, Roshi mori një pasim final nga Nalepa dhe e ndali pas krahëve të portierit. "Raketa" u tregua i zgjuar dhe me një prekje të lehtë mposhti Sousan për avantazhin e vendasve. Në fund tri pikë për Sakaryaspor, me fierakun që bëhet sërish protagonist.

Pas 70 ndeshjeve me Kombëtaren, Roshi nuk u ftua nga trajneri i kuqezinjve, Sylvinho. Duket se sulmuesi anësor i ka dërguar "sms" brazilianit me gol.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Arrestimet nga SPAK, avokati Ngjela në Report Tv: Akoma s’kanë goditur nivelet e larta, kanë frikë ore! Vetëm politika amerikane na bën punë

Arrestimet nga SPAK, avokati Ngjela në Report Tv: Akoma s’kanë goditur nivelet e larta, kanë frikë ore! Vetëm politika amerikane na bën punë