‘Ta heq kokën', edukatorja italiane dhunon fëmijët e kopshtit! Ja pamjet duke i keqtrajtuar (VIDEO)

ITALI- Një edukatore në Monza të Italisë ka dhunuar fizikisht fëmijët ndërsa i ka kërcënuar ata me shprehje të tipit ‘Do të heq kokën’, ‘Do të pres duart’. Siç shihet edhe pamjet, edukatorja shfaqet duke dhunuar fëmijët, ndërsa është bërë me dije se ata janë përkatësisht të moshës nga 3 deri në 5 vjeç.

59-vjeçarja është pezulluar për një vit nga puna ndërsa pritet që të dalë përpara gjykatës për të dhënë versionin e saj mbi ngjarjen.

Karabinierët kishin instaluar kamera dhe mikrofona brenda klasës për rreth dy muaj, pasi kishin marrë denoncim nga një prindër i fëmijëve. 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Turqia dhe SHBA diskutojnë zhvillimet në Ukrainë, Siri dhe Kaukaz