'Jetojmë si në mesjetë', Tabaku denoncon mungesën e infrastrukturës në Zall Herr

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku u gjend këtë fundjavë në Zall Herr, ku denoncoi infrastrukturën e munguar në këtë zonë. Ndonëse morën premtimin e demokratëve se gjithcka do ndryshojë pas 25 prillit, banorët e zonës thanë se ndjehen të braktisur pasi jeta e tyre është shndërruar si në mesjetë.

“Çfarë do shqiptari? Investim, rrugë, nuk po kërkoj as shtëpi, asgjë, më trajto si njeri jo si kafshë. Para një jave erdhi kryeministri më tha e ke kafen e paguar, nuk ia dua kafen. Unë dua investim, jo vetëm personal, poe dua për të gjithë fshatin. Në Priskë ne nuk kemi drita, jetojmë si ë mesjetë. Me 31 dhjetor ika të marr një kandil me vaj se s’kishim drita në fshat”, u shpreh një prej banorëve.

Përballë këtyre shqetësimeve, Jorida Tabaku fajësoi kryeministrin Edi Rama, i cili sipas saj  nuk ka bërë asnjë investim në këtë zonë të drejtuar nga e majta.

“Ata nuk dinë të investojnë, as të bëjnë shkolla, as të bëjnë rrugë, shkollën që ishte e mbyllën. Ata dinë vetëm të rrisin taksa dhe të gënjejnë. Nuk është modeli që do Shqipëria, nuk është ky modeli që duan qytetarët”, tha Tabaku.

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e mbështesni vendimin e kryeministrit Rama për të përfshirë në listat e PS-së Luljeta Bozon dhe Najada Çomon?

Komento

Komente

 • Kurvari: 25/01/2021 01:22

  Mos u mashtroni o zall-herista nga kjo balone tauke pa bisht,,,kjo ka qene 4 vjet zv.kryetare e bashkise te tirones,,cfare beri per ju,,asgje,,as sahatin e tirones se vune ne pune,,kur te vije prape aty pyeteni c'fare e ke bije tabakun...

  Përgjigju
 • Delinquenti: 24/01/2021 18:21

  Moj zonja qe vetem zonje nuk je po' hajt po' te quaj..... po' kerkon infrastrukture e zhvillim te pa realizuar ne ZALL Herr PO NE KOHEN E JUAJ KUR QEVERISNIT JU SI NE BASHKI DHE ME QEVERI TE DJATHTE NUK BOTE GJO NE TIRON DHE JO VETEM NE TIRON DHE ATE QE BOTE E VODHET DERI NE PALCE SOT KERKONI QE ZALL HERRI NUK KA IFRASTUKTURE E ZHVILLIM YYYTTT. ISHALLA NUK VINI NE PUSHTET SE ME TE VERTETE DO TE JETE SKANDALOZE.

  Përgjigju
 • Kaiseri: 24/01/2021 16:25

  Po ç'fara bruto??!!.. ç'a sharlatane,me demagogji,laj e laj trunin e të paditurve!!!po PD ja shkatërroi gjithçka,çdo gjë që Populli Shqiptar kishte ndërtuar me mund e me djersë në Socializëm....!..sot Shqipëria jeton Kaosin e pafund(sidomos Urban).., që mbollën Saliu BiBerisha...,me UDB.. në krye...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kamioni përplas biçikletën, plagoset 65-vjeçari në autostradën Durrës-Tiranë