Takimi diplomatik SHBA-Rusi po zhvillohet në Stamboll

Takimi diplomatik SHBA-Rusi po zhvillohet në Stamboll

1670589161_kjfd.PNG

Një takim mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara po zhvillohet sot në Stamboll për çështjet që lidhen me punën e ambasadave dhe ato që krijojnë 'konflikte' në marrëdhëniet dypalëshe, raportojnë mediat e huaja.

Këtë e ka bërë të ditur zëvendësministri i Jashtëm i Moskës, Serghei Ryabkov , duke saktësuar se takimi po zhvillohet “në nivel të shefave të departamenteve kompetente të ministrive të jashtme përkatëse”. 

Disa ditë më parë, drejtori  i CIA-s, William Burns dhe homologu i tij  rus, Sergei Naryskin, u takuan në  Ankara në  lidhje me pasojat e përdorimit të mundshëm të armëve bërthamore nga Moska.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Marrëveshja e pashmangshme për Ukrainën! Moska: Takim diplomatik SHBA-Rusi në Stamboll


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat

Teoria e budallallëkut/ Përse duhet të kemi më shumë frikë budallenjtë, se sa horrat