Takohet me Ramën dhe Bashën, Reeker ‘lë pas dore’ Metën, Blushi: Në presidencë nuk u ka pasur asnjë kërkesë

Pas publikimi të një shkrimi nga “Zëri i Amerikës”, ku një zdhënës i Ambasadës Amerikane u shpreh se sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, ambasadori Philip Reeker nuk u takua me Ilir Metën për arsye të agjendës së tij, ka reaguar për mediat zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi.

Ai u shpreh në Presidencë nuk ka mbërritur asnjë kërkesë për të zhvilluar takim me Reekerin.

“Institucioni i Presidentit nuk ka pasur asnjë kërkesë nga çdo lloj niveli për takim me Reeker”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Përse zyrtari i lartë i SHBA-së nuk e takoi Ilir Metën? 'Zëri i Amerikës' zbulon prapaskenat


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?×

Lajmi i fundit

John

A rrezikohemi nga ekstemizmat e majtë në Shqipëri?