POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Taksa e rrugës/'Hakmarrja' e kosovarëve, kalojnë fundjavën në Maqedoni

Foto ilustruese

Rradhë të gjata makinash ka pasur në kufirin Kosovë-Maqedoni, respektivisht në pikën kufitarë në Han të Elezit.
Duket si një “hakmarrje” e kosovarëve për ta kaluar fundjavën në Shkup dhe vende të tjera si pasojë e vendimit që qeverisë shqiptare për taksën e vendosur në “Rrugën e Kombit”.
Përveç makinave është mësuar që edhe shumë autobusë të linjës për në Shqipëri kanë mësynë drejt  kësaj pike kufitare.
Ky vendim i marrë nga qeveria Rama ka hasur kundërshtime të shumta sidomos nga ana e banorëve të Kukësit dhe zonat përreth të cilat e përdorin më shpësh rrugën, të cilët zhvilluan edhe një protestë, kundër këtij vendimi.

Komento

Komente

 • Njetri: 01/04/2018 02:19

  Turp kosovarve

  Përgjigju
 • Gege Kosova: 31/03/2018 20:07

  Kosovaret e duan Sqhiperine,sepse gjate per kosovaret shqiperia ishte molle e ndaluar.Tash aty vijme per tu çmall me token ku "balta eshte me e embel se mjalta",ku i kemi vellezerit nga te cilet gjate ishim padrejtesisht te ndare. Taksa aktuale, edhe me e larte se e rajonit,kur kujtojme rrugen e kaluara, edhe pse qeveritaret qe e ndertuan e vodhen e ropen aq sa munden, prap jemi plotesisht te pajtueshem,Do paguajme dhe do te vijem si♪5 erdhem deri tash,I kemi borxh ketij vendi e kesaj hapesire,sepse na hapen dyert kur na u mbllyllen gjitha dyert tjera.Jo vetem per kete,sepse vellai vellait nuk ka pse i famederohet,sepse i ndihmuat vellezerit Tuaj kendej Drini.Ju lutem mos shkateroni as banoret kukesian e as opozitaret,mos shkateroni vlerat e popullit shqiptare,Mos kercnoni se do veprojme si sot, edhe ndaj Tunelit edhe ndaj urave edhe ahstu "ndertuesit" i kane lene te pergjysmuara.Mos degjoni sorrshkinat ndjellakeqeper popullin dhe shtetin shqiptare.

  Përgjigju
 • dumb: 31/03/2018 19:23

  Mjafton te lexosh komentet qe te kuptosh sa pake shqiptare jetojne ne albanistanin e pas 50 vjet bolshevizem ruso-kinezo-serbo.Duhen mbase shekuj tju pastrohet gjaku dhe truri nga urrejtja brenda llojit.Tani qe ju hoqen vizat vllezerve ruse do jeni me te kenaqur mesiguri kur tju vine per pushime.

  Përgjigju
 • Lab: 31/03/2018 18:00

  si palestinez jane smerritojn keqardhje dy kallash te ken dhe te bejn si shtet i fuqishem lere me te jen para nesh

  Përgjigju
 • Lavdosh: 31/03/2018 17:43

  Keta vinin ne Shqiperi per patriotizem!!!!!!!!!!!!!!!!! Vjet kur cmimet ne Shqiperi u rriten Kosovaret harruan patritizmin Tani qe ju kerkohet te paguajne per perdorimin e rruges, ashtu sic e bejne kudo ne Europe, nuk duan ta bejne ne Shqiperi. Ku eshte patritizmi ketu? Shqiperia eshte shume afer, shume komode dhe shume e lire per Kosovaret. Nuk kane ku vene? Ne Mal te Zi, Kroaci dhe ndoshta edhe ne Maqedoni nuk i lejon njeri te livadhisin dhe te bejne sic duan, psh te flene 8 veta ne nje dhome te lire hoteli dhe te sjellin torben me ushqime dhe te bejne pis kudo. Keto ngjarje tregojne se patritizmi i tyre ka qene fals. Ne fakt sa here ka ngjarje ne Serbi krijohen rremuja ne Shqiperi

  Përgjigju
 • Toni: 31/03/2018 16:55

  Po keta legena per 10 euro shesin grate e tyre e jo te paguajne rrugen, kur kalojne Kroacine e Serbine e paguajne dhe nuk ndihen.Nuk na duhen keta turiste pabukes qe vijne e hane sufllaqe e lahen ne det me pantallona.

  Përgjigju
 • Adrija Hetovič: 31/03/2018 16:17

  Ne fakt ne Maqedoni autostrada eshte falas !!!!

  Përgjigju
 • Berti: 31/03/2018 16:12

  Jane gjak serbi kosovaret u rriten e u plaken me buken e titos dhe milloshit koqevaret.

  Përgjigju
 • Anton: 31/03/2018 15:39

  Po ku jeni vllaznia e kosoves? Qysh more I tradhtuat vllaznine per 10€? A ishit qata 800.000 njerez ne 1999 kur iket prej shkive e erdhet te ''vllaznit e shqipnies''? Ani se vetem na kini lane zallin e paster Vallahi mos harroni se nuk ka per tu pranuar maqedonasi dhe malazezi me speca te perzhitun. Se ata qi kane pare ikin te gjithe te vllau I madh ne TURKI Vetem berdhoku kini ardhe te ne ne shqiperi

  Përgjigju
 • Puf: 31/03/2018 15:06

  Ça injorantash jemi ne prandaj na kan perçar perher fqinjet,jo byreku jo domatja,edhe ktij i paskan qelb durrsin qe ja kan qelb me koh lloj lloj paraziti llotosh.Mbroni ramen si mbrojtet sulltan berishen dhe arsenal-chelsea 2

  Përgjigju
 • Dono: 31/03/2018 15:04

  I tret fara ishalla

  Përgjigju
 • Arbëri: 31/03/2018 14:56

  Le të shkojn edhe në Serbi se disa atje e kan nanën...!!!

  Përgjigju
  • Meta: 31/03/2018 20:09

   Ndoshta edhebaballaret

  • Edi: 31/03/2018 16:15

   Time gjej tenden see zdi nga e ke.

 • Alidemsi: 31/03/2018 14:50

  Shyqyr qe per here te pare mbeti rera e bregdetit pa pislleqe dhe te dh***t e tyre.

  Përgjigju
 • Zini: 31/03/2018 14:35

  NA PLASI BYTHA ,ME MIRE TE SHKOJN NE SERBI ,KUR E SHIKOJN KEQ NGA SLLAVET VIJN TEK NE PER TE FSHEHUR KOKEN ROBQ***Y RRACE MUTI

  Përgjigju
 • 007: 31/03/2018 14:28

  Tropfte Shqipëria e madhe ...

  Përgjigju
 • vlora: 31/03/2018 13:46

  ca thua..na ngelen byreket 500 leksh pa shitur...katastrofe ekonomike...falimentuam si shtet

  Përgjigju
  • Fredi: 31/03/2018 14:45

   Ore Vlora, po durresin kush do e qelbi tani???

  • Uns: 31/03/2018 14:23

   Idiot, si mendon se ecen ekonomia: tu nejt ne kafe e duke shkruar me mllef neper forume apo duke shitur qoftë edhe nje byrek?

 • Tani: 31/03/2018 13:37

  Rrace e keqe per 5 euro bani namin 2 birra ma pak ose 2 paketa cigare ma pak ne te gjithe boten paguhen taxat dhe ju e dini mire kete sepse jetoni ne vendet e BE

  Përgjigju
 • Blenard: 31/03/2018 13:23

  Sh mire te shkoin atje ata ashtu jan mesuar me serbet te ven pa problem

  Përgjigju
 • Patrioti: 31/03/2018 12:45

  Po kta e shesin patriotizmin per 5€. Ne paguam taksa e ndertuam kta spaguajn nje taks kalimi. Edhe kur vin ne shqipri vin me buk me domate me vete ske ci do.

  Përgjigju
  • Riki: 31/03/2018 20:21

   Ep..pip komedia e rradhes allbaneske ...qesharake po kalusse si gjithmon 1 jav harrohen