'Taksimi Rama e çoi ekonominë drejt shkatërrimit', Basha: Ditë më të mira do vijnë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, nëpërmjet një shënimi në 'twiter', ka kritikuar kryeministrin Rama për situatën ekonomike në vend. Basha thotë se taksimi Rama, duke iu referuar taksës progresive', ka zbrazur xhepat e shqiptarëve, ka rritur çmimet dhe ka ulur fuqinë blerëse. Të gjitha këto sipas Bashës e kanë çuar ekonominë drejt shkatërrimit.

"Taksimi “Rama" zbrazi xhepat e  shqiptarëve, rriti çmimet, uli fuqinë blerëse, falimentoi bizneset dhe solli shkatërrimin e ekonomisë në çdo hallkë të saj.  Raporti i FMN mbështet atë që PD do bëjë realitet: taksimin e thjeshtë dhe transparent. Taksa e sheshtë 9% dhe plani ynë ekonomik do të inkurajojë investimet e brendshme dhe të huaja, do të nxisë punësimin dhe do të rrisë fuqinë blerëse. Shqipëria në punë, mirëqenia për shumicën dhe jo një pakicë, do të jetë realitet i prekshëm për të gjithë! #ditemetemira,"-shkruan Basha.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ben: 27/06/2020 16:47

  O Luli Basha,o der pe deri,keshtu nuk fitoni kurre.Po ju mbiu ne goje fjala Rama.Rama vodhi,Rama dogji,Rama poqi.E bëtë bajate fare.

  Përgjigju
 • Zihni: 27/06/2020 13:17

  Do dalesh prap nga parlam dhe prap do thuash ai mi vodhi votat por nuk i pashe

  Përgjigju
 • dulja: 27/06/2020 13:12

  PO do ta rregulloshe ti hajduti i rruges se kombite hyyy plere

  Përgjigju
 • Dangellia: 27/06/2020 12:51

  Po per budallenj na mer ti ne mos dim te ndajm e miren nga e keqja ...nuk behesh dot km ke ate xanxen ...ke vrar vjedhur dhe me keq akoma te gjith kini trut e sali kriminelit...tanikur te ritet GLAUKU fitoni ju ...dhe ater me dyshim

  Përgjigju
 • Popo: 27/06/2020 10:47

  Ky per zotin se ka idene si funsionon ekonomia. Jo sy ky i gjati eshte i mire po ky eshte nul fare

  Përgjigju
 • KONJAK KAKASUTI: 27/06/2020 10:46

  O lyl po ti do ta bosh ekonomin 7×7=42 do ta çosh ekonomin Shqiptare në majat e Botës. Po ti para se të bohesh kryeministër mëso tabelën e shumzimitn or zotni lyli. Gjithashtu mëso qumshti është më i shtrenjt se ui.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Tifozët holandezë futen në autobus për t’i shpëtuar policisë, shoqërohen (VIDEO)