Tani aventura në Europa League, Partizani sfidon moldavët e Sheriff Tiraspol

Foto e ndeshjes Qarabag- Partizani

Pas eleminimit nga kualifikueset e Champions League nga Qarabag, Partizani do të vijojë aventurën në kualifikueset e Europa League ku do të sfidojë Sheriff Tiraspol. Kampionët e moldavisë vijnë po ashtu nga një eleminim. Ata u mposhtën nga gjeorgjianët e Saburtalo në dy ndeshje të dyshimta pasi në Tiraspol u shkatërruan 0-3. Kurse në Tbilisi në 10 minutat e para të ndeshjes Sheriff shënoi tre gola duke barazuar rezultatin e përgjithshëm por në pjesën e dytë gjeorgjianët shënuan një gol i cili i dha kualifikimin.

Sheriff Tiraspol nuk është i panjohur për skuadrat shqiptare. Ata kanë ardhur dy herë në Shqipëri, për të eleminuar në 2010 Dinamon e Tiranës dhe në 2017 eleminuan Kukësin. Kësaj radhe ata vijnë të përballen me Partizanin e Tiranës për herë të parë në histori të dy klubeve. Ndeshja luhet në datën 25 korrik, ora 17:30 në stadiumin ''Selman Stërmasi'' në Tiranë. Ndërsa ndeshja e dytë në 1 gusht, aty ku do të vuloset dhe fati i kampionëve të Shqipërisë.

• me: 20/07/2019 21:02

Ekipet e superliges tone te mbaruara dhe te eleminuara pa fillu loja,sulmuesit kundershtare vallezojne ne mbrojtjet tona.

Propozimi i PS, a na duhet një reformë e re anti-korrupsion?